Neohodnotené

Hry s hláskami 2 - Chýbajúce hlásky (prezentácia)

Aktivita vo forme interaktívnej powepointovej prezentácie zameraná na cvičenie sluchovej analýzy, identifikáciu chýbajúcej hlásky a na rozvoj slovnej zásoby.

Elektronická verzia powerpoint
Kód: 400
€2,50
Kategória: Všetky aktivitky
Hry s hláskami 2 - Chýbajúce hlásky (prezentácia)
Novinka Tip Powerpointová prezentácia

Popis:

Ide o interaktívnu prezentáciu podporujúcu rozvoj fonematického uvedomovania (rozpoznávanie a určovanie hlások v slovách) a slovnej zásoby. Ide o cvičenie uvedomenia si a pomenovania chýbajúcej hlásky v slove a jej následné doplnenie. 

 

Prezentácia obsahuje spolu 72 "slide-ov":

- prvý úvodný "slide" do samotnej prezentácie,

- 70 "slide-ov" so samotnými interaktívnymi úlohami na doplňovanie chýbajúcich hlások v slovách (35 "slide-ov" na doplnenie chýbajúcej samohlásky v slove a 35 na doplnenie spoluhlásky) - na každom slide je spracované vždy iba jedno slovo (spolu je spracovaných 70 slov),

- a posledný záverečný "slide" s pochvalou pre dieťa, ako to skvelé všetko zvládlo :)

 

Úlohou dieťaťa je pomenovať jednotlivé obrázky. Musí si uvedomiť a analyzovať jednotlivé hlásky v slovách. Následne identifikuje chýbajúcu hlásku v danom slove a doplní ju kliknutím (označením) na správne písmenko.

 

Možnosti využitia:

Túto interaktívnu prezentáciu je možné spustiť na všetkých elektronických zariadeniach, ktoré dokážu podporovať a spustiť program alebo aplikáciu POWERPOINT. Ako napr.:

- počítač,

- mobil,

- tablet,

- interaktívna tabuľa, prípadné iné.

 

Prezentáciu zasielame vo forme powerpointového súboru, určeného iba na čítanie, bez možnosti akejkoľvek úpravy.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie