Neohodnotené

Hry s hláskami 2 - Chýbajúce hlásky

Aktivita zameraná na cvičenie sluchovej analýzy, identifikáciu chýbajúcej hlásky a na rozvoj slovnej zásoby

Elektronická verzia PDF
Kód: 341
€2,50
Kategória: Všetky aktivitky
úvod
Novinka Tip PDF verzia

Popis:

Ide o aktivitu podporujúcu rozvoj fonematického uvedomovania (rozpoznávanie a určovanie hlások v slovách) a slovnej zásoby. Ide o cvičenie uvedomenia si a pomenovania chýbajúcej hlásky v slove a jej následné doplnenie. 

 

Aktivita obsahuje spolu 21 A4 strán a je rozdelená na dve časti:

- obsahuje prvú úvodnú stranu,

- 1. časť: 10 A4 strán s úlohami na doplnenie chýbajúcej samohlásky - na každej strane je vždy 7 slov (spolu je spracovaných 70 slov od trojpísmenkových po šesťpísmenkové).

- 2. časť: 10 A4 strán s úlohami na doplnenie chýbajúcej spoluhlásky - ide o rovnakých 70 slov, ale dopĺňa sa v nich iné písmenko (tentokát je chýbajúcou hláskou vždy spoluhláska).

Jednotlivé časti aktivity sú pre ľahsiu orientáciu v aktivite farbne odlíšené - samohlásková časť je odlíšená modrou farbou a spoluhlásková ružovou (podľa montessori kódovania). Jednotlivé slová v aktivite sú graficky rozdelené na slabiky (pomocou väčšej medzeri).

 

Úlohou dieťaťa je pomenovať jednotlivé obrázky. Musí si uvedomiť a analyzovať jednotlivé hlásky v slovách. Následne identifikuje chýbajúcu hlásku v danom slove a doplní ju.

 

Návod na výrobu:

Túto aktivitu si stačí vytlačiť a je hotovo, ale samozrejme je možné strany zalaminovať, dať zviazať a používať opakovane ako stierateľný pracovný zošit. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie