Neohodnotené

Rozhádzané hlásky

Aktivita vo forme interaktívnej powerpointovej prezentácie zameraná na cvičenie sluchovej analýzy, správne hláskovanie slov a na rozvoj slovnej zásoby.

 

Elektronická verzia powerpoint
Kód: 415
€2,50
Kategória: Všetky aktivitky
Rozhádzané hlásky
Novinka Tip Powerpointová prezentácia

Popis:

 

Ide o interaktívnu prezentáciu podporujúcu rozvoj fonematického uvedomovania (rozpoznávanie a určovanie hlások v slovách) a slovnej zásoby. Ide o precvičovanie si správnej postupnosti hlások v slove. 

 

Prezentácia obsahuje spolu 42 "slide-ov":

- prvý úvodný "slide" do samotnej prezentácie,

- 40 "slide-ov" so samotnými interaktívnymi úlohami na správne vyhláskovanie slov (10 "slide-ov" na určenie postupnosti 3-hláskových slov, 10 "slide-ov" na určenie postupnosti 4-hláskových slov, 10 "slide-ov" na určenie postupnosti 5-hláskových slov a 10 "slide-ov" na určenie postupnosti 6-hláskových slov) - na každom "slide" je spracované vždy iba jedno slovo (spolu je spracovaných 40 slov),

- a posledný záverečný "slide" s pochvalou pre dieťa, ako to skvelé všetko zvládlo :)

 

Úlohou dieťaťa je pomenovať jednotlivé obrázky. Musí si uvedomiť a analyzovať jednotlivé hlásky v slovách. Následne určí správnu postupnosť hlások v danom slove a doplní ju kliknutím (označením) na správne písmenko (rovnako, ako pri ústnom vyhláskovaní slova).

 

Možnosti využitia:

Túto interaktívnu prezentáciu je možné spustiť na všetkých elektronických zariadeniach, ktoré dokážu podporovať a spustiť program alebo aplikáciu POWERPOINT. Ako napr.:

- počítač,

- mobil,

- tablet,

- interaktívna tabuľa, prípadné iné.

 

Prezentáciu zasielame vo forme powerpointového súboru, určeného iba na čítanie, bez možnosti akejkoľvek úpravy.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie