Neohodnotené

Domčekové rébusy - Ovocie a zelenina

Aktivita určená na podporu a rozvoj zrakového rozlišovania, koncentrácie a logického myslenia.

Elektronická verzia PDF
Kód: 353
€2,50
Kategória: Všetky aktivitky
Snímka obrazovky 2021 01 06 o 13.24.19
Novinka Tip PDF verzia

Popis:

Ide o aktivitu zameranú na podporu koncentrácie, logického myslenia, matematickej predstavy, priestorovej orientácie a rozvoj zrakovej diferenciácie, kedy dieťa rozlišuje jednotlivé obrázky a ich detaily. Ako farbu, veľkosť, výšku alebo šírku jednotlivých predmetov/domčekov.

 

Úlohou dieťaťa v jednotlivých domčekových rébusoch je určiť ich správne poradie podľa zadania. 

Od najnižšieho domčeka po najvyšší, od najužšieho po najširší, od najsvetlejšieho po najtmavší a naopak.

Po správnom zoradení, zapíše dieťa písmenka z jednotlivých domčekov v správnom poradí do tajničky. Riešením tajničky je vždy nejaké ovocie alebo zelenina.

Dieťa si vie overiť správnosť riešenia na poslednej strane aktivitky v časti SPRÁVNE ODPOVEDE.

Súčasťou aktivity sú aj kartičky s reálnymi fotkami ovocia a zeleniny, s jeho názvom a číselným označením (sú tak priradené k daným rébusom).

 

Aktivita obsahuje spolu 53 A4 strán:

- prvú úvodnú stranu,

- 44 A4 strán s domčekovými rébusmi (spolu 54 rébusov),

- 1 A4 strana so správnymi odpoveďami,

- 7 A4 strán s FC ovocia a zeleniny.

 

Aktivitka je určená pre rôzne vekové kategórie. Najmenšie deti môžu využívať iba kartičky s reálnymi fotkami ovocia a zeleniny ako flash card (výučbové kartičky), staršie detičky určujú iba správne poradie jednotlivých domčekov podľa zadania a tie zdatnejšie už zapíšu aj jednotlivé písmenka z domčekov v správnom poradí do tajničky a riešenie prečítajú (môžu priradiť k riešeniu tajničky aj obrázok daného ovocia/zeleniny).

 

Návod na výrobu:

Túto aktivitu si stačí vytlačiť a je hotovo, ale samozrejme je možné strany zalaminovať, dať zviazať a používať opakovane. Na písanie potom odporúčam používať tabuľové fixy (whiteboard).

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie