Neohodnotené

Hry s hláskami 1 - Prvá a posledná hláska

Aktivita zameraná na cvičenie sluchovej analýzy, uvedomovania si prvého a posledného písmena v slove a na rozvoj slovnej zásoby

Elektronická verzia PDF
Kód: 335
€2,50
Kategória: Všetky aktivitky
ÚVOD
Novinka Tip PDF verzia

Popis:

Ide o aktivitu podporujúcu rozvoj fonematického uvedomovania (rozpoznávanie a určovanie hlások v slovách) a slovnej zásoby. Ide o cvičenie uvedomenia si a pomenovania prvého a posledného písmená v slove.

 

Aktivita obsahuje spolu 21 A4 strán:

- prvú úvodnú stranu,

- 20 A4 strán s obrázkovými úlohami - na každej strane je vždy 6 obrázkov, spolu je tak spracovanách až 120 slov.

 

Úlohou dieťaťa je pomenovať jednotlivé obrázky. Musí si uvedomiť a pomenovať prvú a potom poslednú hlásku v slove. Prvú zakúžkuje vždy červenou a druhú modrou farbou, pričom má pri každom obrázku na výber zo štyroch písmen.

Určovanie poslednej hlásky v slovách končiacich na spoluhlásku je pre počiatočný nácvik jednoduchšie. V tejto verzii aktivitky je však mix slov - slová začínajúce aj končiace jak sa samohlásky, tak na spoluhlásky. Sú slová jednoduhšie, ale aj ťažšie.

 

 

Návod na výrobu:

Túto aktivitu si stačí vytlačiť a je hotovo, ale samozrejme je možné strany zalaminovať, dať zviazať a používať opakovane ako stierateľný pracovný zošit. Prípadne je možné jednotlivé obrázky nastrihať a používať ako štipcovú aktivitu - to znamená, že správne odpovede dieťa označuje prichytením štipca na správne písmenko. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie