Hry s hláskami 1 - Prvá a posledná hláska

Aktivita zameraná na cvičenie sluchovej analýzy, uvedomovania si prvého a posledného písmena v slove a na rozvoj slovnej zásoby

Elektronická verzia PDF
Kód: 335
€2,50
Kategória: Všetky aktivitky
ÚVOD
Novinka Tip PDF verzia

Popis:

Ide o aktivitu podporujúcu rozvoj fonematického uvedomovania (rozpoznávanie a určovanie hlások v slovách) a slovnej zásoby. Ide o cvičenie uvedomenia si a pomenovania prvého a posledného písmená v slove.

 

Aktivita obsahuje spolu 21 A4 strán:

- prvú úvodnú stranu,

- 20 A4 strán s obrázkovými úlohami - na každej strane je vždy 6 obrázkov, spolu je tak spracovanách až 120 slov.

 

Úlohou dieťaťa je pomenovať jednotlivé obrázky. Musí si uvedomiť a pomenovať prvú a potom poslednú hlásku v slove. Prvú zakúžkuje vždy červenou a druhú modrou farbou, pričom má pri každom obrázku na výber zo štyroch písmen.

Určovanie poslednej hlásky v slovách končiacich na spoluhlásku je pre počiatočný nácvik jednoduchšie. V tejto verzii aktivitky je však mix slov - slová začínajúce aj končiace jak sa samohlásky, tak na spoluhlásky. Sú slová jednoduhšie, ale aj ťažšie.

 

 

Návod na výrobu:

Túto aktivitu si stačí vytlačiť a je hotovo, ale samozrejme je možné strany zalaminovať, dať zviazať a používať opakovane ako stierateľný pracovný zošit. Prípadne je možné jednotlivé obrázky nastrihať a používať ako štipcovú aktivitu - to znamená, že správne odpovede dieťa označuje prichytením štipca na správne písmenko. 

Späť do obchodu